“Хай лине Тарасове слово”

       14 березня 2023 року відбувся районний фестиваль читців «Хай лине Тарасове слово», який традиційно проводиться за ініціативи районної школи з народознавства «Рідна земле моя» #ЦДЮТ_Деснянського_району міста Києва.

       Автор і ведуча цього заходу методист ЦДЮТ Євгенія Тарасенко нагадала про історію землі, на якій ми живемо, і яка зветься Україною🇺🇦. Вона розповіла дітям про дитячі роки Тараса Шевченка та його надзвичайні таланти і риси характеру.

       Першим прозвучав вірш великого Кобзаря «Думи мої, думи…», а народний інструментальний ансамбль «Гармонія», під керівництвом Тетяни Платовської, відтворив цей твір в музичному варіанті. Відомо, що багато творів поета було покладено на музику, тому такі твори Шевченка, як «Зацвіла в долині», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Зоре моя вечірняя» доповнювались грою юних виконавців ансамблю «Гармонія».

       На заході вкотре прозвучали пророчі слова Тараса Шевченка «Борітеся, поборете…», які через століття торкаються нашого сьогодення.

       Загалом вірші Тараса Шевченка читали учні з 2 по 10 клас закладів освіти №23, 39, 147, 152, 190, 202,212, 218, 263, 292, 320, “Деснянка” Деснянського району. По закінченню фестивалю всі його учасники отримали грамоти та призи ЦДЮТ.